O SOBIE, NIECO DŁUŻEJ I KONTAKT

Zacznijmy od tego, że nie lubię pisać o sobie. Nigdy nie wstydziłem się tego co napisałem, choć oczywiście zdarzało mi się pisać teksty, z których dumny wcale nie jestem. Niemniej pisanie o sobie zdaje mi się być czymś na kształt autoportretu – z jednej strony jest to okazja do zaprezentowania takiej wersji siebie, jaką chciałbym żeby inni widzieli, a z drugiej szansa na niecelowe „upiększenie” swojej wartości, co w dobie nader pozowanych selfie, filtrów i cyfrowej makijażystki nie kojarzy się zbyt dobrze. Postaram się więc napisać o sobie nieco tylko więcej niż w społecznościowych biogramach i przede wszystkim – trzymać się faktów.

Portret.
autorka zdjęcia: Sylwia Łęcka

O SOBIE SŁÓW „KILKA”

Urodziłem się i wychowałem w Krakowie. Czuję się z tym miejscem bardzo silnie związany i choć uwielbiam podróżować, zawsze chętnie odnajduję drogę do domu. Kraków to istotny punkt na kulturalnej mapie Polski i może między innymi stąd od dziecka miałem słabość do kin i teatrów. z czasem to umiłowanie przekładało się na kolejne obszary audiowizualnej kultury i rozrywki – gry wideo, seriale oraz programy telewizyjne i wiele innych, spokrewnionych dziedzin. Oglądałem, grałem, czytałem i pisałem, aż pewnego dnia zdecydowałem się na podjęcie studiów związanych z moimi zainteresowaniami. w moim przypadku stało się to dość późno, bo dopiero w 2016 roku (akurat wszystko potoczyło się tak, że wcześniej nie byłem w stanie przeznaczyć na to odpowiedniej ilości czasu). Studia filmoznawcze w tamtym roku oferowały tylko trzy uczelnie w Polsce, w tym jedna z najstarszych i najbardziej uznanych na świecie – Uniwersytet Jagielloński z mojego ukochanego Krakowa. Wybór był prosty. Niestety, w 2016 roku studia nie zostały uruchomione z powodu zbyt małej liczby chętnych, ale razem z kilkoma innymi – wyjątkowo zainteresowanymi – osobami „przeczekałem” te trudne dwanaście miesięcy i w 2017 roku kierunek został uruchomiony prawie z kompletem studentów. Już wiosną tamtego roku podjąłem decyzję o uruchomieniu bloga, ale ponownie nie wszystko poszło po mojej myśli i ostatecznie bloga w obecnej formie opublikowałem 15 sierpnia 2019 roku. Nieco szerzej o całym procesie powstawania bloga napisałem w pierwszym wpisie pod tytułem Zacznijmy od końca, czyli making of bloga. Do momentu spisania tych słów ukończyłem drugi rok studiów, a po pierwszym zdobyłem stypendium rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dla najlepszych studentów. Od 1 września 2019 roku posiadam status krytyka w Mediakrytyk, a od 24 września 2019 istnieje możliwość wsparcia bloga w Patronite. Klikając w bannery po lewej stronie (pod ikonami mediów społecznościowych) można przejść do stron moich profilów w tych serwisach.

Skoro omówiłem moją przeszłość i to czym się zajmuję obecnie, pozostaje na koniec napisać coś o planach na kolejne lata. Oczywiście zamierzam dalej kształcić się w obranym kierunku, promować bloga i mam nadzieję, że pewnego dnia będę w stanie utrzymać się ze swojej pasji, do czego Wy, Drodzy Czytelnicy, możecie się walnie przyczynić czytając, udostępniając, polubiając, obserwując i tak dalej. Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji moich celów do tej pory i z góry tym, którzy dopiero mi w tym pomogą.

Portret.
autorka zdjęcia: Sylwia Łęcka

JAK SIĘ ZE MNĄ SKONTAKTOWAĆ

Osoby zainteresowane współpracą zachęcam do kontaktu mailowego, lub przez media społecznościowe. Odnośniki do moich mediów społecznościowych można znaleźć po lewej stronie bloga, tuż pod ikoną „O sobie i kontakt”. Natomiast mój adres email to:

danieljaszczIkona małpy.danieljaszcz.blog

Będę również wdzięczny za zgłaszanie wszelkiego rodzaju błędów znalezionych na blogu (można go również przeglądać korzystając z aktualizowanego na bieżąco Spisu treści).

Portret.
autorka zdjęcia: Sylwia Łęcka